Anemia w ciąży

Niepłodność u kobiet

W życiu każdej kobiety niespodziewanie może pojawić się niepłodność. Dr Grzegorz Mrugacz z Kliniki Bocian tłumaczy, jak się ją diagnozuje oraz leczy.

Anemia w ciąży

Anemia w ciąży

Najczęstszą nieprawidłowością spotykaną w badaniach laboratoryjnych u przyszłych mam jest anemia. Jakie są przyczyny niedokrwistości – tłumaczy dr Elwira Jasińska z Kliniki Bocian.

Zespół policystycznych jajników (PCOS)

Zespół policystycznych jajników (PCOS)

Niejednokrotnie to PCOS odpowiada za problemy z poczęciem dziecka. Dr Bartosz Pietrzycki z Kliniki Bocian wyjaśnia na czym polega to schorzenie i jak się je leczy.

pierwsza wizyta

Endometrioza

Wielu kobietom zmagającym się z niepłodnością to endometrioza utrudnia zajście w ciążę. Na czym polega ta choroba, jak się ją diagnozuje i leczy tłumaczy dr Bartosz Pietrzycki z Kliniki Bocian.

diagnostyka nieplodnosci

Jak przygotować się do transferu?

Decyzję o terminie transferu podejmuje embriolog na podstawie wyników hodowli zarodków. Jakich zaleceń powinny przestrzegać pacjentki przed zabiegiem? Ile trwa transfer? Czy potrzebne jest znieczulenie? Na te i inne pytania odpowiada embriolog z Kliniki Bocian.

rozwazenie inseminacji

Badanie nasienia

Podstawowym badaniem diagnozującym płodność mężczyzn jest badanie nasienia. Jak się do niego przygotować, jak przebiega jego wykonanie, a także jakich informacji dostarcza wyjaśnia Piotr Pietrewicz, dyrektor laboratorium IVF Klinik Bocian.

in vitro

Jak przygotować się do punkcji jajników?

Pacjentki podchodzące do punkcji jajników – pobrania komórek jajowych – powinny być odpowiednio przygotowane. Położna z Kliniki Bocian opowiada o zaleceniach w tym obszarze.