dr n. med.  Grzegorz Mrugacz

DR N. MED. GRZEGORZ MRUGACZ

Z ponad 25-letnim doświadczeniem w leczeniu niepłodności stoi na czele zespołu medycznego Klinik Bocian, zapewniając pacjentom opiekę na światowym poziomie i dając szanse na radość płynącą z rodzicielstwa. Jest absolwentem Akademii Medycznej w Białymstoku, kształcił się również na Uniwersytecie Medycznym w Wiedniu oraz Instytucie Biologii Molekularnej w Salzburgu. Jako ekspert często gości w programach telewizyjnych i informacyjnych.

Opinie na portalu Znany Lekarz

189 opinii

Wypowiedzi w mediach

Przyczyny i metody leczenia niepłodności
Leczenie niepłodności metodą in vitro
Co to jest i jak działa embrioskop?

Odkładamy posiadanie dzieci „na potem”

- Jeśli z jakichkolwiek przyczyn wrodzonych, czy nabytych poprzez choroby, które przebywamy (…) ilość komórek ulega radykalnemu zmniejszeniu może dojść do sytuacji, że w momencie kiedy chcemy uzyskać ciążę, tych komórek może zabraknąć – tłumaczył dr Grzegorz Mrugacz w programie Dzień dobry TVN.

Dzień Dobry TVN

Koniec z prezerwatywami? Nowa antykoncepcja dla mężczyzn

Brytyjscy naukowcy są coraz bliżsi opracowania nowej metody antykoncepcyjnej - tym razem dla mężczyzn. (…) - W antykoncepcji najważniejsze jest, żeby metoda była prosta w użyciu, najlepiej krótko działająca, droga podania przyjazna, a sama antykoncepcja odwracalna - komentował na antenie TVN24BiS dr Grzegorz Mrugacz, ginekolog.

TVN24BiS

Polakom coraz trudniej zajść w ciążę – od czego zależy płodność Polek?

- Po 34 roku życia drastycznie spada płodność kobiet, ale może to się już zaczynać dużo wcześniej – mówił w programie Pytanie na śniadanie dr Grzegorz Mrugacz.

TVP1 PnŚ

Jakość polskiego plemnika

- Na przestrzeni lat ilość plemników w nasieniu męskim spada – podkreślał w wywiadzie w studiu telewizyjnym WP dr Grzegorz Mrugacz.

WP.tv

Rozmowa Dnia: dr Grzegorz Mrugacz

- Obserwując to, co się dzieje, wydaje się, że ilość bezpłodnych par w tej chwili jest zdecydowanie większa niż to miało miejsce 20 czy 30 lat temu, potwierdzają to liczne badania i obserwacje – zaznaczył dr Grzegorz Mrugacz

Polskie Radio

Równie ważne jak badanie krwi - badanie nasienia. Dlaczego?

-(…) Tak naprawdę każdy mężczyzna, który planuje kiedyś zostać tatą, powinien profilaktycznie zbadać swoje nasienie. Jest to podstawowe badanie, dzięki któremu możemy szybko sprawdzić stan zdrowia mężczyzn pod względem płodności (…) – mówił dr Grzegorz Mrugacz.

dziennik.pl

Biografia

Wykształcenie i staże:

Akademia Medyczna w Białymstoku Uniwersytet Medyczny w Wiedniu Instytut Biologii Molekularnej w Salzburgu

Najważniejsze certyfikaty:

Certyfikat Fetal Medicine Foundation Certyfikaty kongresów ESHRE (1996-2013) Certyfikaty spotkań ASRM (2008-2012)

Najważniejsze publikacje:

Influence of embryo transfer on embryo preimplantation development. (Fertility & Sterility) Pressure changes during embryo transfer. (Journal of Assisted Reproduction and Genetics)

Członkostwo:

Były wiceprezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu

Języki:

Angielski, rosyjski, niemiecki